Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > FÚ informuje - daň z nem. věcí 4/2021

FÚ informuje - daň z nem. věcí 4/2021



Datum konání:
1.4.2021

LETÁK

 

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj informuje:


VÝBĚR DAŇOVÝCH PŘIZNÁNÍ K DANI Z NEMOVITÝCH VĚCÍ V ROCE 2021


V prosinci 2020 jsme avizovali, že naši pracovníci budou v průběhu ledna 2021 k dispozici občanům – poplatníkům daně z nemovitých věcí – a budou připraveni telefonicky zodpovědět veškeré dotazy týkající se daně z nemovitých věcí, spojit poplatníky přímo na pracovníky spravující konkrétní poplatníky (tedy své správce daně), nebo pomoci s vyplněním daňového přiznání, přičemž se s poplatníkem dohodnou na formě pomoci, a to v takové míře, aby nebyla nutná návštěva finančního úřadu, nebo jeho územního pracoviště, respektive aby bylo možné přiznání poslat poštou, elektronicky prostřednictvím daňového portálu, případně je podat prostřednictvím sběrného boxu.


Současně jsme zaslali leták „NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE“ obsahující telefonní čísla infolinek dostupných k výše popsané službě v uvedených dnech a hodinách.


Ministryně financí svým rozhodnutím prominula sankce za pozdější podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí, pokud k němu dojde do 1. 4. 2021.

 

To mnozí poplatníci chápou jako prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání.

Proto předpokládáme, že řada z nich se k podání daňového přiznání teprve chystá a proto bude Finanční úřad pro Jihomoravský kraj výše popsanou službu provozovat i v průběhu února a března, až do 1. 4. 2021.


V příloze proto posíláme aktualizovaný leták s kontakty k telefonickému řešení problematiky daně z nemovitých věcí.