Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Likvidace použitých roušek

Likvidace použitých roušekDovolujeme si v následujících řádcích informovat, jak správně zacházet s použitými jednorázovými rouškami.

Kromě zdravotníků, policie, hasičů, prodavaček, pošťaček, jsou tu totiž i zaměstnanci TESPRA Hodonín, s.r.o., kteří každodenně zajišťují to, co je naprostou samozřejmostí – odvážejí komunální odpad a zajišťují spoustu dalších nezbytných činností.

 

Prosíme tedy občany, aby v této složité době, měli o to víc na paměti jak zacházet s odpady a tím i předcházet šíření jakýchkoliv infekčních nemocí, tím spíše šíření nového typu koronaviru.

 

Pokud používáte jednorázové roušky, nebo kapesníky, je třeba s nimi zacházet, jakoby to byl infekční odpad, měly by skončit v uzavřeném plastovém pytlíku (!) a odhozené by měly být v domácnostech v nádobě – „kyblíku“ na komunální odpad, který opět pokud používáte plastový obal, zavázaný vynášíte do černých/ stříbrných kontejnerů nebo popelnic na komunální odpad !!!!

 

Tento odpad v žádném případě nesmí končit v kontejnerech na  papír nebo v jakémkoliv jiném kontejneru na separovaný odpad !!!

 

Pokud se i naši zaměstnanci nakazí jakýmkoliv infekčním onemocněním a budou nuceni zůstat v izolaci nebo v karanténě, nebude kdo by Vám Váš odpad odvezl k likvidaci.

 

Děkujeme, že jste zodpovědní jak k sobě i k ostatním a že k tomuto problému přistoupíte aktivně.

 

____________________________

TESPRA Hodonín, s.r.o.

Velkomoravská 3652/91

69501 Hodonín

 

 

www.tespra-hodonin.cz