Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Petice za posílení signálu

Petice za posílení signáluDatum konání:
8.10.2021
Datum ukončení:
31.10.2021

Petice za posílení signálu GSM k běžnému volání a zvýšení pokrytí signálu v obci Radějov a rozsáhlé chatové oblasti, včetně osady Mlýnky.

Petice podle §1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.

 

 

Obec Radějov, včetně všech svých občanů, chatařů, chalupářů a návštěvníků, je velice znepokojena současným stavem signálu GSM. Jedná se o obec Radějov a rozsáhlou chatovou oblast, včetně osady Mlýnky. V obci žije 850 trvale žijících obyvatel, je zde 480 chat, 75 chalup, působí zde podnikatelské subjekty a oblast je také hojně navštěvována turisty.

 

 V poslední době došlo k výraznému zhoršení, už tak velmi špatného stavu, pokrytí signálem GSM. Slabý, místy žádný signál GSM, ztěžuje každodenní život.

 

V prvé řadě jde o ohrožení bezpečnosti občanů, nemožnost přivolat si rychlou zdravotní péči, pomoc hasičů nebo policie.

 

Situaci také vnímáme jako významné omezení běžných pracovních, soukromých, či volnočasových aktivit, které jsou závislé na signálu GSM.

 

Nemůžeme také opomenout omezené komunikační kanály (volání, internet) a tím ztížené pracovní podmínky podnikatelských subjektů působících v obci, včetně veterinární ordinace.

 

Zájem a naléhavost dokládáme hromadným připojením podpisů stávajících zákazníků, potencionálních zákazníků s velkým zájmem o konkrétní výhodné služby mobilních operátorů, kteří v oblasti žijí, pracují, navštěvují a nebo do ní volají.

 

 

Petice bude předána mobilním operátorům a ČTÚ.

 

 

Petice za posílení signálu.pdf

 

 

Podpisový arch k petici.pdf

 

Budeme velice rádi, když nás svým podpisem podpoříte na těchto petičních místech: OÚ Radějov, na poště, ve škole, v COOP, v Restauraci Radějov a v občerstvení U Šmachů.