Vyhledávání v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Posílení mobilního signálu v obci

Posílení mobilního signálu v obci



Datum konání:
21. 6. 2026

706377286_122216846972291954_7991877081931258229_n.jpg706538196_122216849960291954_3598738662950300054_n.jpg707370881_122216847008291954_249401055179790484_n.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
???? Posílení mobilního signálu v obci: nový vysílač CETIN na vodojemu se začíná realizovat. Nová základnová stanice společnosti CETIN bude umístěna na budově vodojemu nad obcí. Obec už se společností CETIN uzavřela nájemní smlouvu a v těchto dnech začínají práce na instalaci konstrukce, na kterou budou následně umístěny antény. ???? Nepůjde o nový samostatný stožár v krajině. Zařízení bude umístěno na stávajícím objektu vodojemu – část technologie bude uvnitř budovy a antény budou na konstrukci na střeše. ⏰ Investorem a provozovatelem zařízení je společnost CETIN. Projekci a realizaci zajišťuje společnost ATW Brno s.r.o. Projekt je podpořen z Národního plánu obnovy a spuštění nové stanice je plánováno do konce června 2026.
 
Jak to bude s operátory?
???? O2 - Po spuštění by měl nový vysílač hned sloužit zákazníkům O2.
???? U T-Mobile by mělo být případné napojení jednoduché – půjde spíše o administrativní záležitost. Po spuštění nové stanice bude operátor informován. Aby se tím ale skutečně začal zabývat, pomůže, když se na T-Mobile obrátí i jeho zákazníci z Radějova a dají jasně najevo, že o lepší signál v obci stojí.
???? U Vodafonu je zlepšení také možné, ale vyžadovalo by složitější technické řešení. Operátor by si zde musel doplnit vlastní technologii, proto bude záležet na rozhodnutí Vodafonu.
 
⏰ Po mnoha letech problémů se signálem a přes všechny komplikace jsme rádi, že se projekt konečně rozbíhá a že se Radějov dočká lepšího a spolehlivějšího mobilního signálu.