Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


2 Starší

Omalovánky

Datum konání: 31. 12. 2020

omalovánky.jpgNa obecním úřadě v Radějově prodáváme POZNÁVACÍ OMALOVÁNKY s PEXESEM.

 

Z obce Radějov je k vymalování kostel sv. Cyrila a Metoděje, vyhlídka na Holém vrchu a krojovaný pár.

 

Počet stran k vymalování je 48.

 

Cena omalovánky včetně pexesa je 99,- Kč.


Autor: Možnarová Publikováno 5. 6. 2019 16:08

Prodej knih

Datum konání: 31. 12. 2020

Prodej knih

- Tradiční život a odívání žen na Strážnicku, autorky Kláry Brožovičové. Cena 330,- Kč.

Kniha Brožovičová.jpg 

 - RADĚJOV MINULOST A SOUČASNOST OBCE. Cena 400,- Kč.

KNIHA.jpg

 

Na Obecním úřadě v Radějově probíhá prodej knih během úředních hodin. Kontakt: tel.: 518 337 828, e-mail: kancelar@radejov.cz.

 

Dále si knihy můžete zakoupit v Knihovně: úterý a sobota, 14:30 - 17:00 hodin. Kontakt: tel.: 725 975 974, e-mail: knihovna.radejov@centrum.cz

 


Autor: Možnarová Publikováno 31. 10. 2019 9:02

Pavel Matušinec - prořezávky ...

Datum konání: 31. 12. 2020

Nabídka služeb:

Prořezávky.jpg

 


Autor: Možnarová Publikováno 22. 1. 2020 16:33

CENÍK SLUŽEB

Datum konání: 31. 12. 2020

OBEC RADĚJOV

69667 Radějov čp. 130

IČO: 00285234   DIČ: CZ00285234

 

 

CENÍK SLUŽEB – ceny vč. 21% DPH

 

Platný od 01. 01. 2020.

 

 

PRONÁJEM:

 

Vlečka malá    200,- Kč za den

Vlečka velká   400,- Kč za den

 

 

PRÁCE: stroj + zaměstnanec:

 

Traktor ZETOR                                                                   400,- Kč za hodinu

Traktor VIVID 400                                                               400,- Kč za hodinu

Traktor BRANSON                                                             400,- Kč za hodinu

  • počítáno za každou započatou půlhodinu                  200,- Kč

 

 

 

Traktor bagr FERMEC                                                         750,- Kč za hodinu

  • počítáno za každou započatou půlhodinu                   375,- Kč

 

 

 

KŘOVINOŘEZ                                                                   400,- Kč za hodinu

  • počítáno za každou započatou půlhodinu                  200,- Kč

 

 

Sekačka GOLIATH                                                              500,- Kč za hodinu

  • počítáno za každou započatou půlhodinu                   250,- Kč

 

 

 

Služby poskytujeme vždy po domluvě se starostou obce Mgr. Martinem Hájkem, tel.: 606 43 70 54.

 


Autor: Možnarová Publikováno 30. 1. 2020 8:04

Strážnicko sobě

Datum konání: 31. 12. 2020

Výzva, kterou organizuje Národní síť MAS po celé České republice se snahou takto nabídnout pomoc drobným podnikatelům a místní ekonomice.

Pátrejme a objevujme, co všechno se u nás v regionu vyrábí, nabízí a koná….

Sdílejte výzvu Strážnicko sobě  v ostatních komunikačních kanálech.

 

Strážnicko sobě - výzva.jpg


Autor: Možnarová Publikováno 27. 4. 2020 7:15

Článek iDNES

Datum konání: 31. 12. 2020

Ze země na Hodonínsku trčely kosti, archeologové poté odhalili masový hrob

 
7. května 2020  6:23
Lidé na pomezí Strážnice a Radějova na Hodonínsku objevili sesunutý masový hrob. V jámě leželo zřejmě šest koster. Archeologové čekají na antropologickou analýzu, informuje týdeník 5plus2.
Archeologové na pomezí Strážnice a Radějova na Hodonínsku objevili kostry...

Archeologové na pomezí Strážnice a Radějova na Hodonínsku objevili kostry navršené na sobě. O pietním pohřbení podle nich nemůže být řeč. | foto: Masarykovo muzeum Hodonín

 

Hned několik výletníků, kteří procházeli kolem vyschlého koryta říčky Radějovky na pomezí Strážnice a Radějova, si všimlo několika nezvykle trčících kostí z hlíny. Byly lidské, což přivolané archeology z Masarykova muzea v Hodoníně přimělo, aby místo důkladně prohledali.

A čekalo je překvapení. V půdě postupně odkryli kosterní pozůstatky několika lidských těl, které se vršily přes sebe.

Archeologové na pomezí Strážnice a Radějova na Hodonínsku objevili kostry navršené na sobě. O pietním pohřbení podle nich nemůže být řeč.
Archeologové na pomezí Strážnice a Radějova na Hodonínsku objevili kostry navršené na sobě. O pietním pohřbení podle nich nemůže být řeč.
Archeologové na pomezí Strážnice a Radějova na Hodonínsku objevili kostry navršené na sobě. O pietním pohřbení podle nich nemůže být řeč.
Archeologové na pomezí Strážnice a Radějova na Hodonínsku objevili kostry navršené na sobě. O pietním pohřbení podle nich nemůže být řeč.

„Nejdříve jsme při plošné preparaci narazili na tři vzhůru vyčnívající koncové části dlouhých kostí a vzápětí došlo k odkryvu celé lebky i s horní polovinou těla jednoznačně náležící druhému jedinci,“ popsal archeolog Jaromír Šmerda, který se svým kolegou Marianem Mazuchem výkopové práce vedl.

K překvapení archeologů z Hodonína a Mikulčic i vypomáhajících amatérských badatelů se o něco níž objevily dvě další lebky i pozůstatky třetí a čtvrté osoby.

 

„Byl slunný den, takže jsme dál pokračovali v práci. I když tu nám komplikovaly vzrostlé náletové stromy a keře s propletenými kořeny. Nakonec jsme objevili ještě pozůstatky dalších dvou, tentokrát ovšem opačně orientovaných jedinců,“ vylíčil Šmerda.

Podle něj však není úplně jisté, jestli nebožtíků v mělkém obdélníkovém hrobě bylo natěsnáno právě šest.

„Kosterní pozůstatky byly pohozené, doslova napěchované do malé jámy, o pietním pohřbu můžeme mluvit jen těžko. Navíc kvůli erozi a působení řeky nemáme celé kosterní pozůstatky. Zachovala se spíš jen polovina těl. Kolika lidem kosti patří tak ukáže až antropologická analýza,“ upřesnil archeolog.

Oblast od nepaměti sužovaly vojenské vpády

Právě odborné prozkoumání kosterního nálezu v laboratoři pomůže archeotýmu osvětlit, z jaké doby nebožtíci pocházejí. Na výsledky si však počkají ještě měsíc nebo dva. „Příliš doprovodných artefaktů jsme v hrobě nenašli. Za zmínku stojí asi jen zlomek železné podkovy a hřebík, které můžeme datovat do novověku. Ale jistotu, že souvisí s kosterními nálezy, nemáme,“ dodal Šmerda.

Při výkopu narazili odborníci i na zlomky pravěké keramiky, ale předpokládají, že ty zůstaly v půdě jako pozůstatek dávno zaniklého sídliště a ke kostrám se dostaly náhodou.

 

„Chtěli bychom také provést radiokarbonovou analýzu, která nám ukáže stáří kostí, případně analýzu DNA a izotopů stroncia, uhlíku a dusíku. Tím bychom se mohli dozvědět více o původu nebožtíků i jejich způsobu stravování,“ navrhl další postup Šmerda.

Na hypotézy a širší příběhy je podle něj příliš brzy. „Strážnicko od středověku přes třicetiletou válku až do druhé světové války sužovaly nejrůznější vojenské vpády. Ale do přesnější spojitosti je zatím s objevenými kostrami dát nemůžeme,“ zdůraznil.

Podle ředitelky muzea Ireny Chovančíkové je Hodonínsko obecně bohaté na nálezy. „U nás v podstatě platí, že kam kopnete, tam něco najdete. A to z různých dějinných období,“ poukázala s nadsázkou Chovančíková.

S odborníky v místě řadu let spolupracují i amatérští nadšenci, pomáhali také s vykopávkami i u Radějova. Na celém Hodonínsku opravdu nemají o nálezy nouzi. Přispívá k tomu i čilá stavební aktivita, při níž pracovníci muzeí provádějí především záchranné vykopávky.

Už v březnu například našli u ždánického sídliště Padělky kostrový hrob. Díky nálezu bronzového úlomku spekulují o tom, že by mohlo jít o hrob Keltů.

 
 

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/objev-masovy-hrob-archeologove-straznice.A200506_152312_brno-zpravy_krut


Autor: Možnarová Publikováno 7. 5. 2020 7:46

ZMĚNA TRVALÉHO POBYTU

Co dělat, když si měníte adresu trvalého pobytu?

V životě občana jde o poměrně významnou událost, která je spojena s tím, že tuto změnu musí ohlásit na příslušná místa. Od 1. 7. 2012 však fungují základní registry, které zajišťují to, že už občan nemusí obíhat všechny úřady a hlásit změnu na každém úřadě zvlášť. Správa základních registrů ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR připravila návod pro občana, který se týká problematiky změny adresy trvalého pobytu. Leták (návod) popisuje, kam všude je třeba tuto změnu (ne)hlásit.   NÁVOD PRO OBČANA


Autor: Možnarová Publikováno 8. 10. 2014 7:59

UMÍM A PEČUJI

Umim_a_pecuji_letak

Projekt Umím a pečuji je spolufinancován Evropskou unií.


Umím a pečuji – projekt Ligy vozíčkářů na podporu neformálních pečujících
Veškeré aktivity projektu jsou pro pečující poskytovány zdarma!


Co vám nabízíme?
1. Vzdělávání
Formou vzdělávacích kurzů, které jsou zaměřeny na širokou škálu témat, se snažíme, aby pečující získali potřebné informace a dovednosti, které by jim mohli péči usnadnit.
Vzdělávací kurzy se konají v sídle Ligy vozíčkářů na Bzenecké 23, zpravidla od 8:30 hodin (konec dle hodinové dotace kurzu), jsou většinou jednodenní (osmi hodinové). Níže výčet nejžádanějších kurzů, další možnosti vzdělávání naleznete na webových stránkách www.umimapecuji.cz.
Strategie přesunů a využití prvků kinestetiky při péči – aktuální termín: 29. 4., 13. 5. 2017
Tento kurz jen zaměřený na to, jak si prakticky nacvičit polohování a přesouvání např. v rámci lůžka a vozíku tak, aby byl přesun efektivní, bezpečný a co nejméně náročný pro obě strany. Je veden odborníkem, dlouholetým osobním asistentem s více než šestiletou praxí, Bc. Ondřejem Zámečníkem.
Měj se ráda, šetři záda (Ergonomie a autorehabilitace) – aktuální termín: 22. 4., 3. 6. 2017
Kurz autorehabilitace je vedený fyzioterapeutkou Mgr. Jitkou Medovou, a je zaměřený na prevenci potíží se zády, které často při péči vznikají, a první pomoc při již vzniklé bolesti. Řeší zde správný sed, stoj, přístup k lůžku a podobně. Účastníci získají informace jak jednoduchými cviky zabránit obtížím se zády, i jak si ulevit při počínajících obtížích.
Zvládání psychické zátěže při péči, řešení krizových situací, psychohygiena - aktuální termín: 29. 3., 26. 4. 2017
Praktický kurz vám ukáže možnosti zvládání každodenního stresu. Dozvíte se, jak rozpoznat stresovou situaci a jak na ni reagovat, uvědomíte si vlastní hranice a možnosti. Pomocí nácviku seberelaxačních technik vás naučíme jak uvolnit napětí. Kurz začíná v odpoledních hodinách, časová dotace 4 hodiny.
Sám sobě fundraiserem – aktuální termín: 10. 6. 2017
Ukážeme vám možnosti získání finančních prostředků od nadací, nadačních fondů, nebo soukromých subjektů. Naučíme vás, jak napsat žádost o finanční příspěvek, jak si poradit s přílohami žádosti. Máme pro vás rady a tipy, na co si dát pozor. Pokud řešíte, jak financovat koupi pomůcky, na kterou nepřispívá stát, nevíte kde a jak požádat, je tento kurz tím pravým pro vás.
První pomoc - aktuální termín: 20. 4., 20. 5. 2017
Kurz je zaměřen na zvládnutí akutní krizové zdravotní situace. Dozvíte se informace o záchranném řetězci, co dělat při selhávání základních životních funkcí. A také co dělat do příjezdu záchranné služby.
Právní minimum – aktuální termín: 8. 4., 20. 5. 2017
Na kurzu se dozvíte informace o právních normách, které se týkají sociální oblasti. Dále získáte povědomí o základních a důležitých otázkách ze zákoníku práce, které se vám mohou hodit při řešení brigády nebo pracovního poměru. Dále pak informace z občanského zákoníku – dědické právo, závazky, kupní smlouvy, a podobně).
Sociální zabezpečení osob se zdravotním postižením – 22. 4. 2017
Obdržíte informace o zákoně, který upravuje status osob se zdravotním postižením a veškeré sociální služby. Dozvíte se, na jaké příspěvky a dávky od státu máte nárok jako pečující osoba během i po skončení péče, či vaše blízká osoba se zdravotním postižením. Získáte informace o příspěvku na péči, invalidních důchodech, příspěvku na mobilitu, na zvláštní pomůcku, informace o průkazech mimořádných výhod. Řešeno bude také téma započítávání doby péče do náhradní doby pojištění na starobní důchod.


2. Psychologická podpora
Individuální konzultace, setkávání s psychologem
Můžete zde v bezpečném prostředí probrat s odborníkem vaše starosti a problémy, které máte. Je to možnost vypovídat se, sdílet, pracovat na řešení a zlepšení vašeho psychického stavu.
Skupinová supervize, svépomocná skupina
Jedná se o skupinovou formu podpory, skupinové sdílení zážitků, obtížných okamžiků, ve kterých si člověk neví úplně rady a chce slyšet názor a zkušenosti ostatních, kteří jsou v podobné situaci a mohou mu tak lépe porozumět.


Pokud jste pečující a máte zájem o jakoukoli formu podpory, neváhejte mne kontaktovat.
A podívejte se na stránky www.umimapecuji.cz, kde naleznete aktuální termíny a další možnosti vzdělávacích kurzů.


Mgr. Andrea Slavíčková, DiS. – odborný garant projektu
Tel. 725 464 268
Email: andrea.slavickova@ligavozic.cz


Autor: Možnarová Publikováno 31. 3. 2017 11:54

Kompostování - návod

Malý rádce využíváním bioodpadu


Autor: Možnarová Publikováno 29. 8. 2018 16:04

2 Starší